המכרז

כשרואים את הסרטון הוא נראה פשוט וקל, אך נדרשו חשיבה ותהליכים מורכבים בטרם הבשיל הסרט למה שאנו רואים עכשיו באוויר.
לפני יותר משנה התחלנו בפרויקט, ראשיתו מכרז מול חברות הפקה נוספות. הכיוון הראשון היה מתחום אנימציית סטופ-מושן שבו אנו מתמחים, חיפשנו כיוון שניתן לחדש בו והצגנו פרזנטציה בשיתוף אמנית קראפט מדהימה, הצגנו טכניקה שמשלבת צילום סטופמושן עם אנימציה קלאסית מאוירת.

para1דיונים, סקיצות, פרזנטציה…מי שביננו הציג פעם רעיון קריאטיבי יודע – זו היתה רק תחילת הדרך ואכן המשכנו לכיוון גרפי וצעיר יותר, עברו חודשיים של דיונים ומחשבות ואז הצגנו כיוון חדש לגמרי, בבואנו למסע שכזה, חשוב לנו לדייק, לחדש, להיות מעודכנים ולהציג תוצאה ייחודית.

שוב חשבנו עמוקות, חיפשנו רפרנסים עברנו על עשרות מעצבים וסגנונות, לבסוף מצאנו 2 מעצבים בעלי סגנון מובחן, והרמנו פרזנטציה מפורטת, הכיוון הזה דווקא התקבל באהדה. ממש לפני שהתקדמנו צעד נוסף, עלה לאוויר קמפיין מאוד דומה בסגנון ואפילו בסלוגן, כמו שנאמר Great mpara2ind think alike כמובן שנדרשנו להניח לכיוון זה, הכיוון הבא היה פלסטלינה, תחום הפוסט קרוב לליבנו, הרי היום כבר לא עושים סרטים בפלסטלינה ידנית, הכל במחשבים, בתלת מימד, ממש כמו התוכי של בזק בינלאומי שאכן החל את דרכו לפני שנים בפיסול פלסטלינה ממשית בידיו הקסומות של רוני אורן, אך הזמנים השתנו, והכל היום ממוחשב והתוכי הממוזג מעופף לו בחדרי העריכה והרינדור (כולל השריטות, הלחיצות ואף טביעות האצבע על גבי פלסטלינת תלת המימד שנותנות לו לוק אמיתי), בבאומן בר ריבנאי, משרד הפרסום, שניווט את התהליך, התעקשו על פלסטלינה “אמיתית”, לא היה לנו מושג לאיזה מסע מורכב ומעניין אנו נכנסים, בטכניקה הקלאסית גם לנו זו היתה התנסות חדשה, רוני אורן המליץ לנו על בני טיפוחיו, ריקרדו ומורן ושוב יצאנו לדרך להרים פרזנטציה, בשלב זה היה לנו רק טקסט די מדוייק של השיר, בחרנו שתי סצנות מתוך התסריט והכנו אותם  בפלסטלינה להצגה במכרז.

שוב השקענו… לא הסתפקנו בעיצו2ב בלבד, אלא בנינו מודלים, התנסנו בשני כיוונים חדשניים – פלסטלינה “שטוחה” המשחקת על הגבול העדין של אלמנט פיזי תלת מימדי והצגתו בצורה שטוחה – כמעט דו untitled מימדית, וכיוון הקובייה, שהיא קוביית השוקולד, כלומר הקפדה על צורות ריבועיות במקום פני עגולות, בהמשך  שילבנו את שתי הגישות הללו ביצירה הסופית, אך לפני כן עוד היה עלינו לזכות במכרז. לאחר זמן מה ובברכת משרד הפרסום – קיבלנו את התשובה המיוחלת מהלקוח- זכינו במכרז. יש! אפשר להתחיל ביצירה.

וזו התוצאה.חצי שנה של יצירה יוצאת דופן, מרעיון לביצוע, התרגשות ותודות לצוות המדהים והיצירתי ללא פשרות.

"התועלת שבמסעות היא
הסדרת הדמיון באמצעות
המציאות; כך שבמקום
לחשוב על איך הדברים
                                                                      יכולים להיות, ניתן לראות
                                                                      אותם כפי שהם באמת".
                                                                       סמואל ג'ונסון

Leave a Reply